Je kunt via de KNRB allerlei cursussen volgen om roei-instructeur of roeicoach te worden. De cursussen zijn erkend door het NOC/NSF. Op 16 oktober is de opleiding RI2 gestart bij onze vereniging. RI2 staat voor roei-instructeur 2. Een cursus RI2 is een grondige cursus, die bestaat uit vier theorie avonden en twee ochtenden op het vlot staan of langs de Amstel fietsen en huiswerk maken.

Doel

Een roei-instructeur 2 (RI-2) is in staat is om roei-instructie te geven aan beginnende en licht gevorderde roeiers op basis van een vastgesteld lesplan. Het geven van een veilige, leerzame en gezellige roeiles staat centraal. De roeitechniek moet zo veel mogelijk worden verbeterd.
Verder is de RI-2 instructeur de eerst aangewezen persoon om nieuwe roeiers wegwijs te maken in een vereniging. Ook dient de RI-2 te assisteren bij activiteiten binnen de vereniging.

Opzet van de opleiding en toetsing

De opleiding bestaat uit zes gezamenlijke bijeenkomsten (vier theorie-avonden en twee praktijkdagen) en individuele opdrachten. Belangrijke onderdelen van de opleiding zijn de koppeling tussen theorie en praktijk en je eigen ontwikkeling als instructeur. De opdrachten bestaan uit een meefietsstage en proeven van bekwaamheid (PvB’s). Om in aanmerking te komen voor het diploma van roei-instructeur 2 moeten alle opdrachten met een voldoende zijn afgesloten.

Deelnemers

Alle roei-instructeurs hebben bij ons al een instructeurs cursus gehad van Jorg, onze wandelende encyclopedie op het gebied van roei-instructie. Met de RI2 cursus gaat men hier en daar wat meer de “diepte” in en krijgt men instructie van een instructeur buiten onze vereniging, die de roei-instructie op zijn/haar manier uitlegt. Aan de cursus die op 16 oktober gestart is doen 7 instructeurs van Michiel de Ruyter mee en twee instructeurs van R.V. Alphen aan den Rijn. Bij de KNRB is men blij dat er zo veel kandidaten zijn, omdat men vindt dat er in Noord Holland weinig instructeurs zijn die de opleiding RI2 hebben gedaan. Ik ben ook erg blij dat er zeven instructeurs zijn van MdR, die mee doen aan deze cursus, omdat ik denk dat dit de roei-instructie goed zal verbeteren. Ik heb mijn best gedaan om instructeurs enthousiast te maken en heb ook bij verenigingen in onze omgeving gelobbyd. De cursus heb ik uitgebreid besproken met Anton Verlaan, de cursus leider, en hij was verrast dat er zo veel aanmeldingen waren

Tot slot

Ik wens alle deelnemers een leuke, gezellige en vooral leerzame cursus toe. Bij de KNRB hebben we gescoord met zo veel cursisten in één cursus. Volgend jaar kan ik het wat kalmer aan gaan doen met instructie geven. Als je ook roei-instructie wil geven klamp mij dan aan en we overleggen even.

Lex van Emden