Dieny is 25 jaar geleden gaan roeien, omdat ze roeiers van Michiel de Ruyter op het water zag, en dacht ‘dat is wellicht ook iets voor mij’. Ze kreeg les van Lex Meijbaum, niet de eerste de beste roeier van onze vereniging. Dat ze het goed geleerd heeft blijkt wel uit het feit dat ze alle roeiproeven heeft gehaald. Ze heeft dan ook met veel plezier jarenlang ‘geskifd’. Ondanks het solovaren was dat toch een sociaal gebeuren, omdat ze met een groepje van 6 tot 8 roeiers ging, en wel met de fine fleur van onze vereniging. Zo was het erg gezellig op het water met Herma en de anderen. En Herma kennende zal ze zeker ook haar techniek op die manier hebben verfijnd.

Maar met het ouder worden gaat ook de coördinatie van de spieren achteruit. Onze kleine hersenen laten wat dat betreft eerder steken vallen dan de grote. Maar roeien in C-boten gaat Dieny nog goed af en dat doet ze twee keer per week met mensen die elkaar goed kennen. Nu in de coronatijd heeft haar zaterdagploeg het roeien vervangen door wandelen, afwisselend vanuit elkaars huisadres. Met koffie na. Zo blijft het sociale aspect, minstens zo belangrijk als het fysieke, toch intact.

Marten van Til