Zoals iedereen wel weet geef ik onze jeugdleden roei-instructie. Gelukkig krijg ik assistentie van Silvia Bocxe, Stan Hazewindus, Rob van Veen en Emanuel Rossdorf. Ik ben wel degene die het coördineert en contact heeft met ouders, als dat nodig is.

Aan jeugdleden is het instructie geven in vergelijking met volwassenen wel wennen, want ze zijn snel afgeleid en je moet af en toe spelletjes verzinnen om het aantrekkelijk te houden voor ze. Daarentegen heeft Julian Croes ambitie om nationaal kampioen te worden. Hij heeft nog even de tijd voordat hij het podium zou kunnen beklimmen, maar nu al daagt hij bijvoorbeeld Simen Grootjans en Jan Röling uit om naar de sluis te roeien en te kijken wie daar het eerst is. Jan en Simen moesten behoorlijk trappen om hem bij te houden.

Zaterdag 11 september hebben we op de Kampanje pannenkoeken gegeten met de jeugdleden en bespraken we aan welke wedstrijden we mee gaan doen tijdens het komende winterseizoen.

Maar 25 september wordt het hoogtepunt van het jaar, want dan komen er twee roeiers een clinic geven, namelijk Stef Broenink en Melvin Twellaar.
Niet de eerste de beste roeiers van Nederland, want zij hebben zilver gehaald tijdens de Olympische Spelen van dit jaar. Zij moesten de Franse roeiers voor laten gaan, maar het verschil was ongeveer een meter. Als zij net zo goed instructie geven aan onze jeugdroeiers als ze roeien, dan kunnen wij en ik in het bijzonder, nog van hen leren. Ik vind het ontzettend leuk dat zij er zaterdag 25 september om 09.00 uur zijn om mee te fietsen langs de Amstel of misschien willen ze wel skiffen.

Dus als de leden van Michiel de Ruyter willen zien hoe een Olympische Medaille er in 2021 uitziet dan moet je zaterdag 25 september langs komen. Wel een beetje vroeg in de ochtend.

Lex van Emden