Toespraak van Bart Burggraaf bij de doop van de Hollandia

Deze dubbel vier zonder uit 2018, is gebruikt door de Nederlandse Heren dubbel vier op verschillende evenementen zoals EK, WK en andere wedstrijden. Tijdens deze wedstrijden hebben ze ook medailles binnen weten te halen. Al met al dus een boot waar zeer zeker goede prestaties door onze leden op wedstrijden gevaren moet kunnen worden.

Klein detail is wel dat het voor 2009 op onze vereniging niet was toegestaan om in een gestuurde vier zonder te varen. Het toenmalig bestuur vond het te gevaarlijk om met zo’n snelle boot over de Amstel te varen. Voor de ALV zijn er toen een aantal veteranen geweest die bewust extra veteranen hebben gevraagd om wel op de ALV aanwezig te zijn. Hierdoor kon er gestemd worden voor het roeien in een gestuurde vier zonder. Kort na deze vergadering was de Groote Hollandia één van de boten die werd aangeschaft om dit uit te proberen.

Nu de laatste jaren kreeg deze boot steeds vaker te maken met behoorlijke averij in de vorm van een gescheurde huid door onverklaarbare omstandigheden. Waarschijnlijk heeft de tand des tijds en het grote krachtenspel van de huidige roeiers hier een bijdrage in gespeeld.

Begin 2020 had Cees van Dok een mooie boot gezien, deze was alleen nog niet te bekijken bij de leverancier. En eigenlijk ook nog een stukkie te duur voor onze vereniging. Maar jongens als we nou een paar sponsors vinden is het misschien wel realiseerbaar! En zo gezegd, zo gedaan. Cees (Raceclocker) wilde wel een grote sponsor zijn, Dick Rebel en ik (Fa.Burggraaf & Zn Zeilmakerij) zagen hier ook wel wat in om een deel op ons te nemen als sponsor. De rest was dan voor de vereniging.

Dus zodoende staan we nu hier om deze boot te dopen, één met een bijzondere geschiedenis zowel van de boot zelf als van de vereniging. Om dan toch naar de geschiedenis van de boot te kijken krijgt deze de naam Hollandia. Dat de boot veelvuldig het ruime sop mag kiezen, veel aanzicht, plezier en genot mag hebben bij de roeiers en anderen. En wens ik de boot en ieder die hierin roeit een behouden vaart! Meer foto’s van deze doop kunt u zien in het fotoalbum op de website van MdR.

Bart Burggraaf